Ungāru profesionālo skolu pedagogi RMMT

Marta sākumā pieredzes apmaiņā Erasmus+ KA1 VETPRO projekta “Developing entrepreneurial skills in vocational education” 2020-1-HU01-KA102-077840 ietvaros RMMT viesojās 8 pedagogi no divām vidējās profesionālās izglītības iestādēm Ungārijā – Jelky András Iparművészeti Szakgimnázium mākslas skolas Budapeštā un Petzelt József Technikum és Szakképző Iskola, Szentendrē.
Nedēļa bija pasākumiem un ekskursijām bagāta – pedagogi iepazinās ar Rīgas Mākslas un mediju tehnikuma izglītības sistēmu, darbnīcām un skolas materiāltehnisko bāzi, viesojās dažādos uzņēmumos, kuros RMMT audzēkņi veic savu prakses periodu. Viesošanās laikā RMMT absolventu radītajos uzņēmumos, ungāru kolēģi pārrunāja darba iespējas tehnikuma audzēkņiem, dalījās ar savu pieredzi, kā arī ļoti augstu novērtēja bijušo absolventu profesionalitāti un drosmi, radot savu uzņēmumu un turpinot attīstīties savā profesijā.
Paldies par iespēju ielūkoties gan skolas ikdienā, mācību procesos – Rīgas Dizaina un mākslas vidusskolai, PIKC NMV Jaņa Rozentāla mākslas skolai un RTU Dizaina tehnoloģiju institūtam, gan uzņēmumu darbībā un tā specifikā – Anna Kruz, WIMS, Morozov&Son un Vienkoču parks.

 

21.03.2022.