30 dienu mobilitāte Portugālē

2021./2022.m.g. izskaņā tika realizētas 3 kursu izglītojamo prakses ERASMUS+ KA116 projekta ERASMUS+ MOBILITĀTES- PROFESIONĀLO PANĀKUMU ATSLĒGA” 2020-1-LV01-KA116-077240” ietvaros.

  Rīgas Mākslas un mediju tehnikuma 18 izglītojamie  30 dienas aizvadīja ārpuskolas praksēs uzņēmumos – Itālijā, Portugalē un Spānijā. Pirmajā nedēļa izglītojamos ERASMUS+ pieredzē  pavadīja  pedagogi. Portugāles mobilitātē bija devušies RMMT izglītojamie – Marta Madara Miksone TA31, Katrīna Baltā TA31, Estere Janaviča  VR32 , Marks Turla MW32, Ralfs Ivanāns VI31 un pedagogi Mārtiņš Valters, Elīna Baltace.

Portugāles pieredze:

 Visvairāk protams patika strādāt ar fotoaparātu, man šķiet šī prakse atvēra man acis, un es noteikti gribu pēc tehnikuma beigšanas veltīt vairāk laika arī fotogrāfijām, ņemt kursus un izglītot sevi divās nozarēs. Uzskatu, ka nekad nav jāapstājas uz viena, ja ir arī citi talanti, tad tos noteikti vajag pilnveidot.

Estere Janaviča

Nācās apgūt arī dažādas datorprogrammas un visādas sīkas detaļas, kas uzlabo interjera dizainu. Lai gan jāstrādā bija gana daudz, tāpat vienmēr atradās laiks izpētīt pilsētu, atpūsties un iegūt jaunus draugus ar kuriem tiek uzturēts kontakts pat šobrīd atrodoties Latvijā.

Ralfs Ivanāns

Visvairāk novērtēju pieredzi runājot ar saviem kolēģiem un cilvēkiem ārpus darba – tā palīdzēja man atvērties, iepazīt citu kultūru, dzīvesveidu,  iemācīties Portugāļu valodas pamatus un nostiprināt angļu valodas līdzšinējās zināšanas.

Katrīna Baltā

Vislabāk man ieinteresēja veidot animācijas ar logo un citiem grafiskiem elementiem, lai to visu vēlāk varētu integrēt šī uzņēmuma mājaslapā. Strādājot uzņēmumā, es sapratu, kā labāk sadarboties ar cilvēkiem un kā pieņemt kritiku. Šis bija mans pats aizraujošākais ceļojums jebkad.

Mareks Strauts

Man bija iespēja strādāt divos uzņēmumos – nelielā šūšanas ateljē un apģērbu rūpnieciskajā ražošanā. Esmu sapratusi, ka man labāk patīk strādāt vienatnē vai nelielā cilvēku  kolektīvā.

Marta Madara Miksone