30 dienu mobilitāte Itālijā

2021./2022 .m.g. izskaņā tika realizētas 3 kursu izglītojamo prakses ERASMUS+ KA116 projekta ERASMUS+ MOBILITĀTES- PROFESIONĀLO PANĀKUMU ATSLĒGA” 2020-1-LV01-KA116-077240” ietvaros.

Rīgas Mākslas un mediju tehnikuma 18 izglītojamie  30 dienas aizvadīja ārpuskolas praksēs uzņēmumos – Itālijā, Portugalē un Spānijā.

Pirmajā nedēļa izglītojamos ERASMUS+ pieredzē  pavadīja  pedagogi. Itālijas mobilitātē bija devušies RMMt izglītojamie – Elīza Drāzniece M32, Mareks Strauts VR32, Anastasija Blankenfelde VI31, Kristiāna Kristjansone VR31, Madara Putāne VR31, Broņislavs Einārs Melderis TA31 un pedagogi Ginta Rukmane, Rita Reliņa.

Itālijas pieredze:

 Mēnesi es pavadīju strādājot uzņēmumā Crhack lab. Mans galvenais uzdevums bija strādāt pie gleznas “Madonna di Foligno” 3D vizualizācijas. Specifiskāk – man gleznā redzamajiem tēliem bija jāveido apģērbs. Šis uzdevums man likās interesants, es nostiprināju savas zināšanas programmā Blender, kā arī iemācījos daudz jauna. Vēl prakses laikā iemācījos kā veidot un programmēt RPG datorspēles, kā arī nostiprināju zināšanas citās programmās, kad man bija jāstrādā pie divām video lekcijām.

Elīza Drāzniece

Šis mēnesis man deva tik daudz lielisku emociju, ko es nebiju gaidījusi. Biju strādājusi uzņēmumā, kur sastapos ar profesionāliem cilvēkiem savas nozares jomā. Tie man deva nelielu grūdienu, kā rezultātā esmu veikusi ļoti lielu darbu, par kuru pati esmu gandarīta. Es pilnveidoju savas zināšanas dažādās programmās un sapratu to, ka viss ir iespējams.

Anastasija Blankenfelde

Man ļoti patika strādāt  uzņēmumā, jo prakses vadītājs ne tikai deva grafiskos darbus veidot, bet arī deva iespēju ieskatīties drukas procesā. Protams bija nelielas komunikācijas problēmas, jo daudzi itāļi labi nepārzin angļu valodu, tomēr vienmēr var atrast risinājumu. Personiski es noteikti uzlaboju savas komunikācijas prasmes, vienmēr biju atvērta, komunikabla, draudzīga.

Citiem noteikti ieteiktu nebaidīties un pieņemt izaicinājumus. Šis projekts man noteikti atvēra jaunas durvis, un iedeva lielāku pārliecinātību.

Kristiāna Kristjansone

2022. gada 22 maijā es kopā ar pieciem citiem jauniešiem un divām, ļoti foršām, RMMT skolotājām devāmies mēneša praksē uz Itāliju, pilsētu Foligno.

Manuprāt, šī bija ļoti forša un ļoti lieliska pieredzes iegūšanas iespēja. Šis mēnesis bija vienkārši lielisks. Es strādāju kā grafiskais dizaineris Foligno tipogrāfijā.

Mareks Strauts

Mans ieteikums ir nebaidīties komunicēt un vērsties pie mentoriem problēmu gadījumā, tie noteikti būs saprotoši un izpalīdzēs, kā arī izmantot iespēju un iepazīt valsti un tās cilvēkus.

Einārs Melderis

Mana ERASMUS+ pieredze – iespēja ceļot un paplašināt apvāršņus, iespēja klātienē redzēt vēsturiskas vietas un apskatīt brīnišķīgu arhitektūru. Prakses laikā satiku jaukus, draudzīgus cilvēkus, kuri bija mani mentori un gidi itāļu kultūrā.

Madara Putāne