Absolventi atgriežas no Erasmus+ mobilitātes

2021./2022. m.g. izskaņā noslēdzās Rīgas Mākslas un mediju tehnikuma absolventu ilgtermiņa Erasmus+ mobilitāte, absolventu prakses. Prakses tika realizētas ERASMUS+KA122 projekta“Soli pa solim pretī profesionālajai izaugsmei mediju mākslā un dizainā” 2021-1-LV01-KA122-VET-000017411 un ERASMUS+ KA116 projekta “ERASMUS+ MOBILITĀTES- PROFESIONĀLO PANĀKUMU ATSLĒGA” 2020-1-LV01-KA116-077240” ietvaros.

Rīgas Mākslas un mediju tehnikuma 15 absolventi, atbilstoši savai apgūtajai profesijai, 8 mēnēšus  Itālijā, Nīderlandē, Portugālē un Spānijā praktizējās uzņēmumos.

Itālijā – Anastasija Štauere un  Elīza Redviņa (Apģērba dizains), Darja Burlačuka (Interjera dizains), Kristaps Grieznis (Vizuālās reklāmas dizains).

Nīderlandē – Aleksis Solovjevs un Stefans Strautmanis (Koka mākslinieciskā apstrāde).

Portugālē – Marta Terehova (Foto dizains), Agita Grišina (Multimediju dizains, animācija), Rūta Alise Vaivare (Reklāmas dizains), Agnese Zilicka (Interjera dizains), Patrīcija Graudiņa (Multimediju dizains, WEB).

Spānijā – Marta Cīrule  un Rihards Ūdris (Vizuālās reklāmas dizains), Eva Luīze Zveijniece (Multimediju dizains, animācija), Mārtiņš Augusts Celmiņš (Foto dizains).

Portugāles pieredze:

Man bija tāda iespēja strādāt divos dažādos uzņēmumos, līdz ar to varu salīdzināt dažādību. Abās vietās ieguvu dažādu pieredzi, pirmajā iemācījos patstāvīgi jaunu programmu, devos līdzi uz tikšanām gan pie klientiem, gan sadarbības partneriem un preču piegādātājiem, apskatīju dažādas pilsētas. Turpretī otrā vietā mani vairāk novērtēja kā kolēģi un nedaudz jutos kā ģimenē, veidoju interjera dizaina vizualizācijas, par kurām saņēmu atsauksmes arī no pašiem klientiem. Gan abās darba vietās, gan ārpus tām tiešām ievērojami uzlaboju savas angļu valodas zināšanas un spēju tekoši komunicēt. Sākumā negāja viegli, bija grūti izstāstīt savu domu vai pajautāt nepieciešamo. Sapratu to, ka lai uzturētu tādu līmeni, ir regulāri jārunā ar kādu.

Agnese Zilicka

Spānijas pieredze:

Dodoties uz 8 mēnešiem uz dzīvi svešā valstī, es nezināju, ko gaidīt. Šis bija mans pirmais ilgstošais ceļojums ārvalstīs. Man bija tikai aptuvenas ekspektācijas no citu jauniešu pieredzes stāstiem par praktiskām lietām. Bet šis bija mans pirmais lidojums, mans pirmais tālais ceļojums uz Sevilju, Spānijas dienvidos. Cits klimats, cita valoda, cita infrastruktūra, klimats un vide. Vienkāršāk sakot, pamatīgs kultūršoks.

Augusts Celmiņš

Nīderlandes pieredze:

Strādājot modernā mēbeļu izgatavošanas darbnīcā, ne tikai nostiprināju skolā iegūtās zināšanas, bet arī apguvu strādāt ar moderniem materiāliem un tehnoloģijām. Astoņus mēnešu pavadīju uzņēmumā ” Technoplanning”, kurā strādāju kopā ar 30 kolēģiem, ar kuriem kopā īstenojām pasūtītos projektus. Man bija iespēja sadraudzēties, izveidot jaunus kontaktus un apmainīties zināšanām ar meistariem, kuri jau uzņēmumā strādā divdesmit gadus. Uzņēmuma vadība ļoti rūpējās par katra darbinieka labsajūtu, kas bija ļoti patīkami un bija prieks doties uz dabu.

Aleksis Solovjevs

Itālijas pieredze:

Atelier25 ir brīnumaina vieta kurā strādāt. Un šūt kāzu kleitas Itālijā.. to noteikti var nosaukt par pieredzi, par kuru var tikai sapņot ikkatra šuvēja un man bija iespēja šo sapni izdzīvot.

Praksē aizvadītais laiks šobrīd šķiet kā nosapņots sapnis. Skatoties uzņemtās bildes ar pasaules iecienītākajām un skaistākajām tūrisma vietām, neticas ka esmu pati tur bijusi. Itāļiem patīk svinēt dzīvi, un tas ir tas, kāpēc es viņos sajutos tik tuva. Viņiem nevajag konkrētus notikumus vai svinības lai skaisti saģērbties un ietu pilsētā pavadīt laiku ar draugiem.

Elza Redviņa

Absolventi ar savu pieredzi dalīsies RMMT Erasmus+ dienā , 2022./2023. m.g. rudenī.