30 dienu mobilitāte Spānijā

2021./2022 .m.g. izskaņā tika realizētas 3 kursu izglītojamo prakses ERASMUS+ KA116 projekta ERASMUS+ MOBILITĀTES- PROFESIONĀLO PANĀKUMU ATSLĒGA” 2020-1-LV01-KA116-077240” ietvaros.

Rīgas Mākslas un mediju tehnikuma 18 izglītojamie  30 dienas aizvadīja ārpuskolas praksēs uzņēmumos – Itālijā, Portugalē un Spānijā.

Pirmajā nedēļa izglītojamos ERASMUS+ pieredzē  pavadīja  pedagogi. Spānijas mobilitātē bija devušies RMMt izglītojamie – Agne Bumbiere MO31, Valērija Budo MW32, Vendija Jirgensone M3F31, Anete Sadoviča MW32, Roberts Martiņš Počs MO31, Daniela Grēta Heidemane MA31 un pedagogi Kristīne Uzbeka, Matīss Galzons.

Spānijas pieredze:

Prakses vita Spānijas kompānijā CutFilms, kas specializējas dažāda tipa mediju darbos, piemēram, dažāda tipa video materiālu filmēšanā, fotografēšanā, dažādos grafiskos dizainos, sociālo tīklu lietās utt. Man, par brīnumu, šī bija neiedomājami un neaprakstāmi laba darba vieta. Gan kolektīvs, gan vieta, gan uzdevumi, gan darba atmosfēra bija, manuprāt, augstākajā līmeni. Man bija prieks katru dienu iet strādāt, radīti, paplidināt sevi un komunicēt ar kolēģiem.

 Agne Bumbiere

Man ļoti patika Madride ar tas arhitektūru, parkiem, kultūru un  klimats. Mēs visi 6 “erasmusnieki” labi sadraudzējamies un katru dienu devāmies kopā pastaigās un pabijām vairakās vietās – Botāniskais dārzs, Plaza de Espana, Plaza Mayor, Royal Palace of Madrid, Zoopark, El Retiro parks, Gran Via iela, Atocha, Debod templis, muzejs Prado. Mēnesis pagāja ļoti ātri, es saņēmu daudz pozitīvas emocijas, jaunu pieredzi un izbaudīju šo laiku!

Valērija Budo

Man šī bija pirmā ceļošanas pieredze ārpus Latvijas, kura sniedza pieredzi, ka dzīve viss ir iespējams – pat doties praksē un pielietot savas zināšanas un prasmes. Gūtā mēneša pieredze deva lielāku pārliecību komunikācijas veidošanā, valodas prasmju uzlabošanā, laika plānošanā.

Vendija Jirgensone

Manuprāt, šī ir viena no labākajām dzīves pieredzēm, ko varētu iegūt, jo šādā veidā mēs dzīvojām bez vecākiem un bijām 100% atbildīgi par sevi, apskatījām pilsētu – arhitektūra, muzeju ar pasaulslavenu mākslinieku darbiem un  darba pieredzi svešā vidē un visbeidzot ieguvām ļoti daudz lielisku un neaizmirstamu atmiņas par pavadīto laiku.

Anete Sadoviča

Pirms došanās praksē es nezināju, ko sagaidīt un nebiju pārliecināts cik nozīmīgs būtu šī pieredze manai profesijai, bet kopš atgriešanās Latvijā jau nedēļu nespēju beigt domāt cik ļoti es vēlos atgriezties – Madrides pilsētas ritmā, prakses vietā ar radošo, nepiespieto atmosfēru, bet ar atbildību par sev uzticēto pienākumu veikšanu. Esmu bijis daudz kur gan Latvijā, gan citur Eiropā varu mierīgi teikt ka šis bija labākais ceļojums kurā jeb kad esmu biji

Roberts Martiņš Počs

Prakses laikā es kompānijai izveidoju piecus animācijas video, kā arī pie viņiem turpinu strādāt attālināti arī pēc Erasmus+ projekta. Augsti novērtēju šo iespēju, jo man šis darbs ļoti patīk un bez RMMT un Erasmus+ projekta šis nebūtu noticis.

Daniela Grēta Heidemane