Atgriežamies Ikaalinen

Erasmus+projekta KA122-VET “Soli pa solim pretī profesionālajai izaugsmei mediju mākslā un dizainā” 2021-1-LV01-KA122-VET-000017411 ietvaros tika realizēta audzēkņu un pedagogu mobilitāte. RMMT Dizaina, Tekstilmākslas un apģērbu dizaina nodaļu audzēknes 2023.gada februāra mēneša izskaņā, 2 nedēļas mācījās SASKY/Ikaalinen College of Crafts and Desing darbnīcās. 

Dizaina nodaļu pārstāvēja SAMANTA KAMPĀNE (VT41), ALĪNA MAURIŅA (VT41), AMANDA VĪTOLA (VV41), ELIZABETE RUNDĀNE (VV31) un pedagogs ARMANDS SIDOROVIČS.

Tekstilmākslas un apģērbu dizaina nodaļu pārstāvēja EVELĪNA MARTA MARDAKA(TT31), SAMANTA MĀRTINSONE (TT31) un pedagogs KRISTĪNE UZBEKA.

Pēc atgriešanās audzēknes dalījās ar savu pieredzi:

Somijā mūs sagaidīja ļoti mīļi un izpalīdzīgi cilvēki ar kuriem bija ļoti forši iepazīties, uzzināt vairāk par viņu kultūru un salīdzināt kulturālās atšķirības starp Latviju un Somiju. Šis ceļojums arī deva praktisku iespēju pielietot savas angļu valodas prasmes un komunikācija bija ļoti viegla, jo Somijā daudz cilvēku runā angļu valodā.

Elizabete Rundāne (VV31)

 

Kopā ar sešām superīgām meitenēm un diviem patiesi jaukiem skolotājiem devāmies uz Somijas pilsētu Ikaalinen, Erasmus+ pieredzes apmaiņā.

Tur es iemācījos vairākas jaunas tehnikas, kā, piemēram, aust ar digitālajām stellēm, rīkoties ar tufting mašīnu, velt un arī aust uz vertikālām stellēm, kas līdzinās gobalēna tehnikai. Varētu teikt, ka esot Somijā mans prāts un domāšana par tekstilu apgriezās par 360 grādiem. Ir tik daudz iespēju un risinājumu, ko cilvēks ar savām rokām var paveikt. Ir tikai jābūt gribasspēkam un viss būs iespējams.

Evelīna Marta Mardaka (TT31)

 

Pavadot divas nedēļas Somijā, guvu plašāku pieredzi strādājot ar stiklu, kaut arī bija mazs laika periods, jebkurā gadījumā izbaudīju un guvu pieredzi, kas deva lielāku pārliecību par sevi un komunikācijas spējām. Pielietoju arī savas zināšanas un prasmes, kuras arī uzlaboju laika gaitā.

 Visvairāk patika strādāt lampowrking tehnikā veidojot stikla pērles un, protams, izmēģināju arī stikla pūšanu, diemžēl mūsu skola šīs lietas nav pieejamas, labprāt vēlētos turpināt gūt pieredzi strādājot tieši šajās tehnikās.

Alīna Mauriņa (VT41)

 

Šis bija pirmais Erasmus+ projeks , kurā piedalījos. Sākums bija grūts, jo bija jāpierod pie jaunas vides. Pirmajā dienā iepazināmies ar skolas telpām, kur strādājām 2 nedēļas. Man ļoti patika vides dizaina darbnīcas, jo viņiem viss bija uz vietas, varējām strādāt ar koku, metālu, 3D printeriem un vēl dažādiem materiāliem. Es izmantoju iespēju iepazīties , kā izveidot kopijas izmantojot silikona formu. Darbs veicās diezgan lēni, jo šo procesu izbaudīju, pētot, ko citi darīja un kā viņi darīja.

Amanda Vītola (VV41)

 

Erasmus+ mācību  mobilitātē izvēlējos piedalīties, jo šī iespēja šķita vērtīga un maģiska, lai to palaistu garām, turklāt mani spēcīgi iedrošināja arī dzirdētie citu studentu stāsti. Devos uz Somiju,  pilsētu Ikaalinen, skolu Sasky uz stikla nodaļu. Skolā mācījāmies par un ap stiklu, darbojāmies ar dažādiem stikliem , izmēģinājām dažādas tehnikas – lampworking , sandblasting un glass blowing , un izmantojot šīs metodes, es izveidoju vairākus darbus no stikla.

Samanta Kampāne (VT41)

 

Erasmus + programma ir noteikti vērtīgs ieguvums profesionālajā un personiskajā izaugsmē. Ļoti interesanti bija mācīties citā izglītības sistēmā un pavisam citā vidē. Varu droši teikt, ka šī bija līdz šim labākā dzīves pieredze un šīs emocijas, pieredzi nav iespējams uzrakstīt, tas ir pašiem jāpiedzīvo, jāizjūt.

Samanta Mārtinsone (TT31)