2021./2022.m.g. RMMT audzēkņu mēneša prakses Erasmus+ projektā

Uzsākot jauno mācību gadu 20 RMMT,  4 kursu audzēkņi devās 30 dienu ārējās praksēs Erasmus+ KA116 projekta “Izlaušanās no rāmjiem, lai iegūtu Erasmus+ pieredzi” 2019-LV01-KA116-060202 ietvaros uz Maltu, Portugāli, Spāniju un Itāliju.

 

Atgriežoties audzēkņi dalījās par savu zināšanu pielietošanu praktiskajā pieredzē un apgūto:

Maltas pieredze

Pavadīju brīnišķīgu mēnesi saulainajā Maltā, iepazīstot valsts kultūru un jaunus cilvēkus. Paspēju gan koncentrēties uz prakses uzdevumiem, gan apbraukāt salu vairākas reizes. Uz katra stūra varēja redzēt pludmales, klintis un smilšu krāsas mājiņas ar krāsainām durvīm.

Dace Gurtlava

 

Protams, pašā brauciena sākumā bija lielas šaubas vai man tiešām noderēs šī pieredze? Bet jau aizbraucot, izkāpjot no lidmašīnas tu saproti, ka šis būs piedzīvojumiem pilns mēnesis. Iespēja padzīvot nosacīti patstāvīgi ir ļoti noderīga, lai saprastu vai tu esi spējīgs savākties, kad tas nepieciešams un vai esi spējīgs atrast izeju no dažādām situācijām neatrodoties sev ierastā vidē. Es nenožēloju, ka devos šajā braucienā, man bija iespēja apskatīt citu valsti, iepazīt tās kultūru, uzlabot, pārbaudīt savas zināšanas un rast izpratni par savu nākotnes profesiju. Tas bija neaizmirstams piedzīvojums.

Sendija Smilga

 

 

Prakse Maltā bija lieliska iespēja iepazīt citu kultūru un saprast, kā ir dzīvot un strādāt patstāvīgi. Brīvajā laikā varēja izpētīt dažādus interesantus apskates objektus un izstaigāt Maltas pilsētiņas. Neskatoties uz lielo valodu un kultūru daudzveidību pilnīgi visi angļu valodu zināja augstā līmenī—šī bija lieliska iespēja man novērtēt pašai savas angļu valodas zināšanas. Karstums gan bija reizēm neizturams, bet kad turpat blakus jūrā, tad jau nav tik traki! Šī tiešām bija lieliska pieredze!

Maija Ozola

 

Pirms pieteicos Erasmus+, man bija lielas šaubas vai vispār pieteikties un vai mani vispār izvēlēsies, kā kandidātu. Tomēr palasot citu pieredzes stāstus, es nolēmu pieteikties. Un mans Erasmus+ ceļojums varēja sākties. Man prakse bija Maltā, Valletā. Ar pārējiem Erasmus+ dalībniekiem dzīvojām jaukā pilsētiņā Sliema. Mums tika atrasts jauks dzīvoklis ar visām ērtībām. Piecu minūšu attālumā bija jūras krasts, kafejnīcas, pārtikas veikali, kā arī autobusu pietura. No apartamenta uz prakses vietu pārvietojāmies ar sabiedrisko autobusu. Maltā sabiedriskais transports ir liels plus. Var apceļot gan Maltu, gan arī Gozo salu.

Prakse mums bija Valletā. Darba devējs bija dikti foršs un atsaucīgs. Runāja ļoti labi angļu valodā, tāpēc ar saziņu nebija nekādu problēmu. Kādu reizi braucām uz darba vietu, citreiz tikāmies Microsoft Teams un varējām strādāt no dzīvesvietas.

Malta ir ļoti skaista valsts. Man izdevās safilmēt un safotografēt daudz skaistus kadrus. Kaut arī Malta ir maza valsts, mēs tomēr pa mēnesi nepaspējām visu apskatīt, tāpēc ar vienu mēnesi var arī nepietikt. 

Šis bija lielisks mēnesis Maltā, es izbaudīju katru mirkli. Paldies par iespēju Agnesei un Kristīnei. 

Un noteikti iesaku katram pieteikties un būt gataviem pieņemt izaicinājumu. Es nenožēloju

Kristians Robalds

 

Pavadīju brīnišķīgu mēnesi Maltā. Pildot prakses uzdevumus apbraukāju visu Maltas salu, pabiju Gozo un Komino, tās ir Maltas blakus salas. Iepazinu kultūru un cilvēkus, sapratu, kā rit dzīve Maltā. Es gāju katru otro dienu peldēties, jo mēs dzīvojām ļoti tuvu pie pludmales. Dzīvojot mēnesi uz salas nevar diži tālu aizbraukt, tāpēc var iepazīt katru ieliņu, katru pilsētu ļoti smalki.  Skaistie skati ar klintīm un pludmalēm, ik pa reizei saulrieti, smilšu krāsas mājiņas un jahtas. Tas bija viens liels piedzīvojums!

Marta Anna Rūtena

 

Prakse Maltā pagāja visādi, bet galvenokārt jautri. Gan darba devējs, gan citi projekta dalībnieki bija pozitīvi, tādēļ veidojās ļoti forša un patīkama atmosfēra, kā arī bija iespēja redzēt un izzināt mazo, toties skaisto valsti – Maltu. Manuprāt lielākie plusi Maltai bija, ka ar visiem varēja mierīgi kontaktēties angliski, ar parastajiem sabiedriskajiem transportiem varēja apbraukt visu valsti un labie laikapstākļi, kas ļāva iet peldēties kad vien gribi! 

Edgars Slīpais

Aicinām sekot līdzi Rīgas Mākslas un mediju tehnikuma Erasmus+ projekta aktivitātēm Facebook  un Instagram