ERASMUS+ absolventu mobilitāte Portugāles pilsētā Guimarae

 2019.gada 7.oktobrī uz savu sākotnēji plānoto 8 mēnešus garo mobiltāti Erasmus+ KA 116 projekta “IZLAUŠANAS NO RĀMJIEM, LAI IEGŪTU ERASMUS+ PIEREDZI” 2019-1-LV-KA116-060202 projekta ietvaros devas trīs RMMT absolventes.

 Jaunietes:  Elva Kaužēna (Vides dizaina nodaļa), Linda Timbra (Mediju mākslas nodaļa) un Marika Krūmiņa(Mediju mākslas nodaļa) savu mobilitāti aizvada Portugāles pilsētā Guimaraes. Mobilitātes laikā absolventes stažējas savai specialitātei atbilstošās prakses vietās- uzņēmumos, brīvajā laikā jaunietes izmantoja iespēju ceļot un iepazīties ar Portugāles kultūru. Neskatoties uz to, ka uzņemošā organizācija “Art&Skills” ir ilggadējs RMMT sadarbības partneris, mūsu tehnikuma absolventi uz šo valsti devas pirmo reizi.

  Ņemot vērā Eiropā un pasaule izsludināto COVID-19 pandēmiju, projekta dalībnieces izvēlējās palikt pašizolācijā Portugālē un turpināt mobilitāti attālināti, strādājot no savas mītnesvietas Guimaraes. Rezultātā, jaunietēm šī projekta mobilitāte tiks pagarināta par mēnesi un viņas Latvijā atgriezīsies jūlija sākumā.

Šis projekts tiek finansēts ar Eiropas Savienības ERASMUS+ programmas atbalstu.

Projekta dalībnieces dalās savā ERASMUS+ pieredzē:

  Savu praksi pavadīju Portugāles pilsētā Guimaraes. Pilēta bija ļoti maza, bet viss bija pieejams, kā arī Porto bija vien stundas brauciena attālumā. Guimaraes ir ļoti skaista pilsēta ar kalniem visapkārt tai. Pēc iespējas vairāk centāmies doties uz Porto, kur mums bija iespēja uzkāpt baznīcas tornī un redzēt lielu daļu pilsētas no augšas. Kā arī bija iespēja apskatīt slaveno Livraria Lello grāmatnīcu, kura ir viena no vecākajām grāmatnīcām Portugālē un viena no skaistākajām pasaulē. Grāmatnīca bija neizsakāmi skaista, tik diemžēl ar lielajiem cilvēku skaitiem, kuri plūda cauri grāmatnīcai, bija nedaudz grūti pilnībā izbaudīt ēkas krāšņumu.

  Šo prakses laiku nostrādāju mazā uzņēmumā ar nosaukumu “ForDesign”. Prakses laikā iemācījos daudz jaunu lietu, kuras līdz šim nebiju darījusi, kā tehniskākus  aspektus mājas lapu veidošanā, kā arī iemācījos strādāt ar SEO un Google Search Console. Man bija arī dota iespēja apgūt vairāk produktu fotogrāfēšanu un doties pie viena no kompānijas klientiem, lai fotogrāfētu viņu produktus.

  Prakses sākumā mums bija arī iespēja doties uz sociālo tīklu darbnīcu, kur es vairāk iemācījos par pareizu kompānijas vai produktu reklamēšanu sociālajos tīklos, kā arī uzzināju kā strādā algoritmi un dziļākus tehniskos aspektus sociālo tīklu platformām.

Linda Timbra RMMT absolvente

 

  Man ļoti ir paveicies ar brīnišķīgu prakses vietu. Biroja telpas ir elpu aizraujošas ar mūsdienu modes tendencēm interjerā – mēbelēm, interjera dekoriem, gaismas ķermeņiem. Ik pēc kāda laika birojā izstādītie dekori un mēbeles tiek pārmainītas uz jaunākajām kolekcijām. Biroja ikdiena ir rosīga, katru dienu ir piegādes, ik pa laikam ierodas cilvēki, kas piedāvā jaunāko apdares materiālu kolekcijas. Prakses vadītāji ir pieredzes bagāti profesionāļi savā jomā, kas man šajā laika posmā ir iemācījuši, kā uz lietām skatīties savādāk un domāt savādāk, kā to biju darījusi līdz šim. Iespēja strādāt šajā uzņēmumā man bija solis augšup, jo tie bija pilnīgi cita līmeņa projekti un darba pieredze, kas man bija kā jauna pasaule. Uzņēmuma kolektīvs man lika sajusties kā ģimenes loceklei. Mēs kopā svinējām dzimšanas dienas un vismaz reizi mēnesi ieturējām kopīgas pusdienas. 

  Portugāle mūs noteikti pārsteidza ar lietus sezonu, kas ilga no oktobra līdz aprīlim, tas noteikti mainīja ceļojumu plānus, kuri daudzi tika pārcelti uz maiju. Diemžēl, daudzas pilsētas un vietas nesanāca apceļot, jo sakās Covid- 19 vīrusa karantīna. Nekad nebiju domājusi, ka Erasmus mobilitātes laikā mums nāksies strādāt no mājām, izejot no mājām būs nepieciešamība vilkt sejas masku, un tik kādreiz pilnās ielas būs tukšas. 

Elva Kaužēna RMMT absolvente

 

  Mūs lidostā sagaidīja ļoti runātīgs un jauks šoferītis, kas mūs aizveda uz mūsu dzīves vietu. Tur mūs sagaidīja Art&Skills meitenes, kuras bija superlieliskas, jaukas un mīļas. Viņas mums uzdāvināja vietējos saldumus un izvadāja pa mūsu pilsētiņu. 

  Strādāju uzņēmumā “Amazing Ideas”, kas nodarbojas ar sociālajiem tīkliem. Sākumā es nezināju vai tur palikšu, jo vēlējos vairāk strādāt tieši ar mājaslapām, bet pārdomāju, jo sapratu, ka šī ir ļoti laba iespēja iemācīties jaunas lietas un redzēt, kā uzņēmums strādā ar klientiem un kādas ir sociālo tīklu aizkulises uzņēmumiem. Mana priekšniece un kolēģi bija ļoti jauki un forši cilvēki. Viņi palīdzēja man iejusties viņu vidē un drīz vien sāku justies kā viena no viņiem. Iemācījos daudz jaunu lietu, īpaši kā gudri saplānot savu laiku, lai izpildītu visus nepieciešamos darbus, jo darba bija daudz. Iemācījos kā komunicēt ar kolēģiem, un to cik svarīgi šajā jomā ir sekot līdzi jaunai informācijai un tam, kas notiek pasaulē. Esmu ļoti pateicīga savai priekšniecei un kolēģiem, jo katru dienu viņi sūta un dalās viens ar otru ar jauniem rakstiem, informāciju un citām svarīgām lietām, kā arī ikdienā atbalsta viens otru, un, ja ir vajadzīga kāda palīdzība, viņi būs tev blakām un atbalstīs. 

  Portugāļi ir tiešām strādīgi cilvēki, tāpēc mums daudz brīva laika nebija. Brīvdienās visbiežāk devāmies uz Porto, kas mums atradās stundas attālumā ar vilcienu.

  Takā Portugālē nav daudz brīvdienu, mums bija saplānoti noteikti laiki, kad mēs varētu aizbraukt kaut kur tālāk. Aprīlī mums iedeva nedēļu brīvu – plānojām lidot uz Azoru un Madeiru, un vēlāk aizbraukt uz Lisbonu. Diemžēl neilgi pirms tam sākās pandēmija, kas satricināja gan visu pasauli, gan mūs. Sākumā tas bija ļoti stresains laiks, jo mēs nezinājām ko darīt, vai palikt šeit, vai doties mājās. Pēc pārdomām izlēmām pārdzīvot šo laiku šeit, jo doties tajā mirklī mājās bija bīstami, gan cilvēku skaita dēļ, gan tā dēļ, ka slēdzās robežas ciet. Šo laiku mums atviegloja Art&Skills komanda, kas mūs visu laiku atbalstīja un bija gatavi palīdzēt ar jebko, kas mums būtu vajadzīgs. 

  Jau trešo mēnesi strādājam no mājām, ejam ārā tikai līdz veikalam. Mēs esam ļoti pateicīgas par superīgo dzīvoklīti, kam līdzi nāk terase, uz kuras varam iziet ārā un baudīt saulainās dienas. 

Marika Krūmiņa RMMT absolvente