RMMT absolventu ERASMUS+ mobilitāte Spānijas pilsētā Seviļā

2019.g. 7.oktobrī savā 8 mēnešus garā Erasmus+ mobilitātē uz Spānijas pilsētu Seviļu devās 3 RMMT absolventi: Anete Podniece (Interjera dizaina specialitāte), Zanda Seņkova (Foto dizaina specialitāte) un Artis Batarāgs (Foto dizaina specialitāte). Ņemot vērā veselības un drošības pasākumus EU un pasaulē sakarā ar COVID-19 pandēmiju, jaunieši atgriezās Latvijā ātrāk kā plānots – 2020.g.martā. Mūsu jauniešus Spānijā uzņēma RMMT ilggadējais sadarbības partneris- organizācija STEP. Absolventiem Spānijā tika nodrošinātas specialitātei atbilstošas prakses vietas, dzīvesvieta un uzturēšanās līdzekļi, kā arī segti ceļa izdevumi. Šāda iespēja tika rasta Erasmus+ KA 116 projekta “IZLAUŠANAS NO RĀMJIEM, LAI IEGŪTU ERASMUS+ PIEREDZI” 2019-1-LV-KA116-060202 ietvaros.

Projekts tiek finansēts ar EiropasSavienības ERASMUS+ programmas atbalstu.

Projekta dalībnieki dalās savā ERASMUS+ pieredzē:

 

  Strādāju mazā interjera dizaina uzņēmumā “Equipamientos Rocar”. Pirmos mēnešus apguvu programmas ar kurām nebija sanācis līdz šim strādāt. Izstrādāju gan 2D plānus, gan 3D vizualizācijas un nelielu prezentāciju par katru projektu, tas, protams, nebija slikti, bet vēlējos strādāt pie projektiem, kuri tiek realizēti dzīvē. Reizēm palīdzēju kolēģiem ar nelieliem darbiņiem no viņu projektiem dekorāciju izveidi, dažiem vektorgrafikas darbiem. Prakses laikā mani nepameta sajūta, ka varu darīt kaut ko vairāk. Tomēr, arī šī ir pieredze no kuras nākotnē varu mācīties.

  Darba diena ilga 5 stundas un pēcpusdienās atlika daudz brīvā laika. Visi trīs, kas bijām Seviļā, apmeklējām spāņu valodas kursus 2 reizes nedēļā. Pirms došanās Erasmusā biju pievienojusies Seviļas Erasmus klubam, kurš katru darba dienu rīko vietējās ekskursiju tūres un ballītes, bet brīvdienās ārpuss Seviļas ekskursijas. Ar Zandu un Erasmus klubu bijām devušās uz Gibraltāru, Caminito del Rei, Rondu, Cordovu – šajās ekskursijās iepazināmies ar citiem Erasmus studentiem un kļuvām par draugiem. 

  Uzņemošā organizācija bija ļoti atsaucīga. Vienmēr varēju vērsties gan ar ceļošanu saistītiem jautājumiem, gan ar dažādiem ikdienas sīkumiem. Dzīvoklī, kurā mitinājāmies dažreiz mums radās santehnikas un citu iekārtu problēmas, bet arī tās tika operatīvi atrisinātas. 

          “Erasmus nav viens gads no dzīves, tā ir dzīve vienā gadā”. 

Anete Podniece RMMT absolvente (Interjera dizaina specialitāte)

 

  Ar lielu prieku varu teikt, ka biju viena no veiksminiekiem, kuri pēc skolas absolvēšanas piedalījās Erasmus+ projektā. Mana prakses vieta bija mazā uzņēmumā “Aguzia El Ingenio” Spānijas pilsētā Seviļā. Projektā paredzēto astoņu mēnešu vietā, Spānijā pavadīju tikai piecus, dēļ covid19 pandēmijas, taču tā bija neatkārtojama un vērtīga pieredze.

  “Aguzia El Ingenio” ir neliels uzņēmums, kas piedāvā vizuālās identitātes un citu grafisko darbu pakalpojumus. Mani galvenie darba pienākumi bija plānot un veidot uzņēmuma sociālo tīklu saturu, kā arī sagatavot fotogrāfijas uzņēmuma mājaslapai. Šī kompānija ir izveidojusi arī savu aproču zīmolu “Kena Bang”, kuram arī veidoju sociālo tiklu saturu, kā arī fotogrāfijas mājaslapai, kur šīs aproces pārdod.

  Brīvajā laikā izmantoju katru iespēju doties ekskursijā, pastaigā, uz muzejiem un izstādēm kā arī izbaudīt dažādus ēdienus, dzērienus un mūziku. Laikā ko pavadīju Seviļā pievienojos “Erasmus Club Sevilla”, kas deva iespēju doties dažādās ekskursijās ar citiem studentiem no dažādām pasaules valstīm. Ieguvu daudz jaunus draugus un redzēju tādas pilsētas kā Gibraltārs, Malaga, Kordoba, Tulūza u.c. 

Zanda Seņkova RMMT absolvente ( Foto dizaina specialitāte)

 

  Mana prakses vieta bija vienā no Spānijas pilsētām, var teikt Andalūzijas galvaspilsēta, Seviļā. Angļu valodu tu vari nezināt, bet zināt Spāņu valodu ir tavs pienākums. Tas fakts, ka man neizdevās labāk iepazīties ar Seviļas muzikantiem un māksliniekiem, rosināja ar lielāku centību “uzspiest” uz Spāņu valodu un neaizmirst arī par angļu valodu, lai pēc kāda laika atgrieztos un īstenot neīstenoto.         

  Prakses laikā, Seviļā, man laimējās satikt brīnišķīgus cilvēkus, kuri prakses laikā kļuva par vistuvākajiem cilvēkiem. Mani kolēģi mani atbalstīja un palīdzēja saplānot manu klātbūtni Spānijā, lai tā paliktu pēc iespējas interesantāka. 

  Prakses vietā fotostudija FOTOGRAPH STUDIO, galvenais darba uzdevums bijis fotogrāfiju apstrāde programmā Adobe Photoshop. Laiku pa laikam studijā nāca cilvēki fotografēties pases bildēm. Gadījumā, ja studijā ienāca klienti, kuriem bija zināmā angļu valoda, pie darba ķēros es. Bet, ja tu neesi sliņķis, un es tāds neesmu, var iemācīties kā spāniski jāsaka: galva un plecs, pa labi un pa kreisi, uz augšu un uz leju … tad, bez šaubām, var fotografēt arī spāņus. 

  Es pateicos visiem, pateicoties kuri organizēja manu prakses mobilitāti.  Šis brauciens deva man ne tikai brīnišķīgo darba pieredzi, bet arī atklāja to, cik viegli atrast kopēju valodu pat ar cilvēkiem ar kuriem tu runā dažādās valodās. Vajag tikai nebaidīties un mēģināt.

Artis Batarāgs RMMT absolvents ( Foto dizaina specialitāte)