Erasmus+ absolventu mobilitātes Itālijā

Elizabetes Bordjugas izstrādātais projekta logo

No 8 mēnešu mobilitātes ir atgriezušies absolventi no Itālijas, kuri Erasmus+KA116 projekta “ERASMUS+ mobilitātes PROFESIONĀLO PANĀKUMU ATSLĒGA” 2020-1-LV01-KA116-077240  ietvaros veica praksi uzņēmumos Brešā (Brescia), Itālijā.

Jūnija beigās notika projektu vadības  tikšanās ar absolventiem, kuras laikā dalījās ar gūto pieredzi, kā arī tika precizēta turpmāka sadarbība par projekta prezentācijas dienu. Pēdējie no mobilitātes atgriezās RMMT Mediju mākslas nodaļas, Tekstilmākslas un abģērbu dizaina nodaļas un Vides dizaina nodaļas absolventi Laura Šapale (apģērbu dizains dizains), Sintija Lēvalde (apģērbu dizains), Karina Papadija (apģērbu dizains), Roberts Putilovskis (animācija) un Aļona Kurčika (interjera dizains). Mobilitātes periods 2020.gada 12.oktobris – 2021. gada 15. jūnijs.

Vairāk paši projekta dalībnieki par savu pieredzi Itālijā:

Šajā pieredzes braucienā bija arī iespēja mācīties itāļu valodu izmantojot dažādas pieejas: 1.Erasmus+ piedāvāja aplikāciju OLS, lai apgūtu gan itāļu, gan angļu valodu;  2.privātskolotāja- jāsaka, ka no sākuma bija grūti un sarežģīti, bet tas tomēr kaut kādus valodas pamatus deva un palīdzēja ikdienas dzīvē;  3.Brešas sarkanā krusta bezmaksas online valodas kursi. Jāatzīst, ka vislabākie valodas un vietējā dialekta skolotāji, bija kolēģi un draugi, kurus ieguvu laika gaitā. Praksi pavadīju divos uzņēmumos  CE L’HO SOLO IO – vienveidīgāks darbs, bet jauki un atsaucīgi kolēģi; uzņēmumā Atelier25 – radošāka darba vide un darbs ar individuāliem pasūtītājiem.

Visvairāk es iesaku nākošajiem Erasmus studentiem braukt ar tukšākiem čemodāniem, stipriem mugurkauliem, atvērtu prātu. Šis Erasmus projekts ir cilvēku veidojošs, kāds tu aizbrauci, tāds tu noteikti vairs neatbrauksi. Iesaku noteikti daudz un dikti ceļot, stresa situācijās saglabāt vēsu prātu un turpināt atstāt labu iespaidu par latviešiem.

Laura Šapale (apģērbu dizains)

Laura Šapale izbraucienā uz Monte Isole

 

Man šī bija pirmā reize, kad devos uz ārzemēm. Es 8 mēnešus nostrādāju uzņēmumā “Republique Fabrique”. Šo darba vietu es nevaru pielīdzināt nevienai citai darba vietai, kurā esmu strādājusi pirms tam. Es brīvi strādāju savā tempā, mani nekad nesteidzināja.  Ar katru reizi man uzticēja šūt arvien sarežģītākus apģērba gabalus –  kleitas, bikškostīmus, žaketes. Esmu ieguvusi lielu pārliecību par savu darba prasmi. Esmu šeit Itālijā sastapusi arī daudz jaunus draugus, ar kuriem vel aizvien turpinu draudzību. Brīvajā laikā ceļojām uz kalniem, braucām uz jūru.

Man Itālija kļuva ļoti tuva, esmu ieguvusi tur lielāko savas dzīves pieredzi gan profesionāli, gan personiski. Es ieraudzīju šo pasauli lielāku, plašāku, skaistāku, interesantāku un pozitīvāku.

Sintija Lēvalde (apģērbu dizains)

Sintija Lēvalde prakses uzēmumā “Republique Fabrique”

 

Tāds ilgstošs un piesātināts dzīves periods viennozīmīgi ir mainījis manu raksturu, skatu uz dzīvi, ikdienas paradumus un manus turpmākās dzīves plānus. Viennozīmīgi esmu profesionāli izaugusi. Par to izsaku lielu pateicību Atelier25,  kur mani uzņēma Erasmus+ programmas ietvaros un deva  iespēju pierādīt savas profesionālās prasmes, kā arī  sniedza iespēju pilnveidot manas zināšanas.

Atsevišķu paldies gribētu teikt Elisa Ferrari- vislabākajai vadītājai, par kuru var tikai sapņot. Elisa vienmēr ir jautājusi manu viedokli un uzklausīja  idejas, viņa lika man justies nozīmīgai darba procesā. Paldies manai skolai, skolotājiem par zināšānam, motivāciju un prasmēm, kuras viņi man iedeva. Paldies Erasmus+ par brīnišķīgu iespēju izaicināt sevi un iziet no komforta zonas, pierādīt sevi un iepazīt citu kultūru. Tās sajūtas nevar aprakstīt ar vārdiem, bet es vēlu katram, kam ir tāda iespēja, izaicināt sevi un doties Erasmus+!

Karina Papadija (apģērbu dizains)

Karina Papadija un RMMT mobilitātes absolventi Brešas apskatē

 

Sākoties darba gaitām prakses vietā lielāko daļu mobilitātes es pavadīju strādājot no mājām, tas man deva iespēju izaicināt sevi komunikācijas vidē, jo lielāko daļu pavadīju komunicējot digitālajā vidē, uzlabojot savas angļu un itāļu valodu prasmes. Sākoties jaunajam gadam atvērās iespēja vairāk darba vietā,  strādāt uz vietas kopā ar kolēģiem, apgūstot darba vidi un strādājot kopā kā komanda. Pārsvarā es strādāju grafiskajā jomā, veidojot saturu sociālajiem medijiem.

Lai gan pandēmija plosījās, mums bija iespēja paceļot un apskatīt Itāliju, gan pavadot laiku apskatot skaisto arhitektūru pilsētās, gan izbaudīt svaigo gaisu kalnos, līdz šim es apceļoju vairākas pilsētas Lombardijas reģionā to starp Milānu, Veronu, Beragmo kā arī pavadot nedēļas nogales mazā pilsētiņā Ponte di legno. Bija iespēja doties uz citu reģionu un apskatīt skaisto studentu pilsētu Boloņu. Ja man būtu iespēja vēlreiz piedalīties šādā ERASMUS+programmā, es noteikti piedalītos, jo tas man deva jaunu skatījumu uz dzīvi, un paplašināja manu redzes loku.

Roberts Putilovskis (animācija)

Roberts Putilovskis gatavojot Ziemassvētku pārsteigumu 

 

Šī bija mana otrā Erasmus+ pieredze. Man paveicās, jo  nokļuvu tajā paša prakses vietā, kurā biju iepriekš, tāpēc jau zināju kur doties un ko sagaidīt. 8 mēneši pagāja ātrāk nekā bija paredzēts, tomēr laika pietika, lai pierastu Itālijas dzīves ritmam.

Strādāju uzņēmuma “Mecano lab”. Kompānija nodarbojas ar alumīnija mēbeļu un gaismas paneļu ražošanu, biju atbildīga par darba grafisko daļu – veidoju 3D mēbeļu modeļus, veidoju rasējumus individuāli izveidotām mēbelēm, fotografēju un apstrādāju bildes klientiem. Man tika dota pilnīga kreatīva brīvība.

Neskatoties uz , ka  pastāvošie ierobežojumi- sakarā ar COVID-19, sākumā liedza ceļošanas iespējas, man tomēr izdevās apskatīt nelielu Itālijas daļu un izjust vietējo iedzīvotāju rimto dzīves stilu.

Aļona Kurčika (interjera dizains)

 

Aļona Kurčika prakses vietā uzņēmuma “MecanoLab”

 

Aicinām sekot līdzi Rīgas Mākslas un mediju tehnikuma Erasmus+ projekta aktivitātēm Facebook  un Instagram