Erasmus+ absolventu mobilitātes Spānijā

No Erasmus+KA116 projekta “ERASMUS+ mobilitātes PROFESIONĀLO PANĀKUMU ATSLĒGA” 2020-1-LV01-KA116-077240 astoņu mēnešu mobilitātes ir atgriezušies absolventi, kuriem prakses vieta bija Spānijas dienvidu kultūras, mākslas un finanšu centrs Sevilja.

Pēc 10 dienu karantīnas, notika projektu vadības  tikšanās ar absolventiem, kuras laikā dalījās ar gūto pieredzi un tika precizēta turpmāka sadarbība par projekta prezentācijas dienu. Kā nākamie no mobilitātes atgriezās RMMT Mediju mākslas nodaļas un vides dizaina nodaļas absolventi Eīna Štauere (mājas lapas dizains), Daniels Eduards Buķevics (video operators) un Elizabete Bordjuga (vizuālās reklāmas dizains). Mobilitātes periods 2020.gada 9.oktobris – 2021. gada 8. jūnijs.

Elizabetes Bordjugas izstrādātais projekta logo

 

Vairāk paši projekta dalībnieki par savu pieredzi Spānijā:

Strādājot mūsdienīgā televīzijas uzņēmumā, es ne tikai uzlaboju savas zināšanas strādājot ar kameru, bet arī iemācījos darbu televīzijas laukumā un kā sadarboties ar kolēģiem, kas nerunā ”manā mēlē”. Uzņēmums kurā es pavadīju visus astoņus mēnešus ”Mettre” ik pa laikam pieņēma jaunus praktikantus no visas pasaules, tādējādi man bija iespēja sadraudzēties, izveidot jaunus kontaktus un apmainīties zināšanām ar citu valstu studentiem.

Strādājot video jomā, daudz sanāca filmēt arī ārpus studijas, tādējādi apskatot dažādas Andalūzijas reģiona vietas. Šī Erasmus+ mobilitāte man pavisam noteikti palīdzēs nākotnes profesijas izvēlē, uzsākot mācības Augstskolā un  iekārtojoties darbavietā. Ja man būtu iespēja, vai es dotos šādā mobilitātē vēlreiz? Viennozīmīgi un pilnīgi jā!

Daniels Eduards Buķevics (video operators)

Daniels Eduards Buķevics uzņēmuma ”Mettre” TV studijā

 

Strādāju audiovizuālās producēšanas kompānijā Mettre kā grafiskais dizaineris. Daļa no kolēģiem runāja angliski, taču paralēli mācījos spāņu valodu, lai vieglāk būtu sarunāties ikdienā. Darbs notika klātienē un ārpus pilsētas, katru dienu ceļā pavadīju stundu. Pārsvarā man bija jāveido kompānijai un meitas kompānijai e-pasta mārketinga bilžu dizaini, sociālo tīklu publikācijas, vizuāli paskaidrojošās bildes mājaslapai, lai nākotnē varētu atjaunināt mājaslapas izskatu, mājaslapas baneru dizainus klientu mājaslapas platformai, izveidoju logotipu TV programmai. Darbavietā ik pa laikam notika filmēšanas gan TV kanāliem, gan kongresiem/konferencēm, tad varēju redzēt filmēšanas un producēšanas procesu.

ERASMUS+ mobilitātes laikā ieguvu pieredzi darba jomā, izveidoju kontaktus nākotnes sadarbībai un izbaudīju saulaini krāšņo Seviļju.

Eīna Štauere (mājas lapas dizains)

 

Elīna Štauere un Daniels Eduards Buķevics iegūstot spāņu valodas kursu sertifikātus

 

Prakses laikā strādāju uzņēmumā ‘’CreaMerito’’, kuru apmeklēju tikai vienreiz, jo pastāvošo Covid ierobežojumu dēļ strādāju attālināti, lai gan strādāt no mājām ir  pavisam kas cits kā ofisa darbs, tam ir arī savi plusi – ietaupīju līdzekļus un laiku. Man vairāk atlika laika pilsētas apskatei un muzeju apmeklējumiem. Caur Erasmus facebook klubu iepazināmies arī ar jauniem draugiem, ar kuriem  arī devāmies piknikos uz Marijas Luīzes parku, kas atradās pie skaistā Spānijas laukuma. Tik tropiski un burvīgi, tas ir tas, kas man tomēr pietrūks, un kur gribētu vēl atgriezties savā dzīves laikā.

Elizabete Bordjuga (vizuālās reklāmas dizains)

Elizabete Bordjuga, Elīna Štauere ar Erasmus+facebook kluba biedriem

 

Aicinām sekot līdzi Rīgas Mākslas un mediju tehnikuma Erasmus+ projekta aktivitātēm Facebook  un Instagram