2022. g. absolventu pieredze Itālijā

No ERASMUS+ KA121 projekta Nr.2022-1-LV01-KA121-VET-000065265 astoņu mēnešu mobilitātes ir atgriezušies absolventi, kuriem prakses vieta bija Itālijas ziemeļos, pilsētā  Brescia. 2022.gada absolventu mobilitātē bija devušies 4 RMMT dalībnieki laika periodā no 2022.gada oktobra līdz 2023.gada jūnijam – ARIADNE LŪSE, ANNA MARIJA VELIKA (Apģērbu dizains), ALĪNA KOMARE (Fotogrāfs), DMITRIJS SKRUPSKIS (Reklāmas dizains).

Brauciens uz Itāliju uz 8 mēnešiem sākumā šķita kā kaut kas nereāls. Līdz pat pēdējiem brīžiem, kamēr vēl bijām Rīgas lidostā bija grūti aptvert, ka būsim tik ilgi prom no mājām, taču kad tur nokļuvām, viss uzreiz šķita tik pašsaprotams, vienkārši ļāvos piedzīvojumam.

Šo mēnešu laikā paspēju izdarīt un apskatīt daudz ko jaunu, taču visa pamatā bija darbs, kurš deva vislielāko pieredzi pašizaugsmē. Darbs, kurā strādāju bija uzņēmums vārdā “République Fabrique,” tur es strādāju jau 2. reizi caur Erasmus+ projektu. Šo darba vietu es nevaru salīdzināt ar neko citu, kur esmu strādājusi līdz šim. Darba atmosfēra, krāšņais interjers, cilvēki un pieeja darbam nemitīgi motivēja tiekties uz lielākiem sasniegumiem un nebaidīties no kļūdām vai kādām nesaprašanām.

(Anna Marija Velika)

 

Pirms atgriezšanās Latvijā, aktuāls bija jautājums: “Kur palika 8 mēneši?”. Uz šo jautājumu atbildi nezinu vēljoprojām, jo laiks, burtiski, paskrēja.

Par cik šī bija mana otrā Erasmus+ projekta pieredze un Breša man nebija sveša, bija ļoti jauka un nostaļģiska sajūta atgriezties šajā pilsētiņā un prakses vietā Atelier 25. Mana prakses vadītāja Elisa man noteikti saistīsies ar ļoti jaukām un mīļām atmiņām. Darbs, protams, ir diezgan sarežģīts – strādāt ar ļoti delikātiem materiāliem, ļoti daudz bija jāšuj ar roku, darbs prasīja precizitāti, pacietību, atbildību.  Apceļoju tuvākās Itālijas pilsētas kā Milānu, Bergamo, Veronu, Venēciju. Tālākais un piedzīvojumiem bagātais izbrauciens bija uz Romu un Florenci.

(Ariadne Lūse)

 

Es devos uz turieni, domājot, ka strādāšu par fotogrāfu un nedaudz dizaineru savā profesijā kā foto dizainers, bet galu galā ar fotogrāfiju strādāju ļoti maz laika, it īpaši galvenajā uzņēmumā. Bet es uzzināju daudz, tostarp ne tikai fotografēšanu, bet arī dizainu, video, web dizainu un daudz ko citu. Pateicoties elastīgajam grafikam un labākajam priekšniekam uzņēmumā Claudio Cominelli, es varēju atrast laiku ceļošanai un apmeklēju daudzas dažādas valstis un arī gandrīz visas galvenās pilsētas Itālijā.

Šī pieredze man ir neaizmirstama, un pateicoties tam es atradu draugus, kuri kļuva par manu ģimeni, mērķi un pasaules daļu, pēc kuras mana sirds atkal ilgojas.

(Alīna Komare)

 

Devos 8. mēnešu praksē uz Itāliju, Erasmus+ projekta ietvaros. Prakse aizritēja divos uzņēmumos –  ASB un TempoLibero. Šī bija mana pirmā nopietnā pieredze un iespēja strādāt uzņēmumā, kā grafiķim. Sākumā biju ļoti nepārliecināts par savām spējām, jo apkārt bija profesionāļi, kuri strādāja pie nozīmīgiem uzņēmumu pasūtījumiem. Mani kolēģi bija diezgan nodarbināti veicot pasūtījumu izpildi, tāpēc nācās pašam iemācīties  – meklēt  nepieciešamo informāciju, skatīties  video pamācības un meklēt risinājumus atbilstoši veicamajiem uzdevumiem . Pavadot laiku Breša turpināju sportot – apmeklēju svaru zāli un spēlēju basketbolu. Šādi es  ieguvu labus, īstus draugus, ar kuriem turpmāk devos daudzos izbraucienos pa Itāliju. Kā arī iesaku apciemot citus Erasmus dalībniekus no mūsu skolas, piemēram, es devos uz Portugāli, apskatījos kā mūsējie dzīvo, kā arī izplānojām braucienu uz Spāniju. Ceļojumi, ezeri, kalni, upes, jūras un okeāni ir ļoti forši un jauki, bet neaizmirstat arī būt atbildīgi un kārtīgi, čakli strādāt un pilnveidot sevi. Šī pieredze var kardināli mainīt jūsu dzīvi un jūs pašus. Esiet atvērti, jauki un draudzīgi!  Lai izdodas un viss iecerētais piepildās!

(Dmitrijs Skrupskis)