JDK Dārdari dodas uz Kanādas Dziesmu un Deju svētkiem

Rīgas Mākslas un mediju tehnikuma jauniešu deju kolektīvs DĀRDARI, kopā ar horeogrāfi Liliju Liporu un kolektīva koncertmeistaru un mūziķi Edgaru Liporu dodas uz Toronto, lai no 4. līdz 7. jūlijam piedalītos XVI Latviešu Dziesmu un deju svētkos Kanādā un Jaundeju skatē.

XVI Latviešu Dziesmu un deju svētki Kanādā pulcēs vairāk nekā 900 balsu Svinīgajā svētku kopkorī. Tautas deju lieluzvedums ir svētku kulminācija, kā arī noslēgums – kurā uzstāsies vairāk nekā 700 dejotāji no visām pasaules malām. Jaundeju skatē piedalīsies vairāk nekā 20 horeogrāfi no 11 pilsētām Latvijā, Kanadā un ASV. Ar šo unikālo sarīkojumu tiks atbalstīti latviešu dejas mākslinieki un tiks bagātināta mūsu tautas deju krātuve. Jauniesudēto deju apraksti, video un nošu materiāli būs pieejami jebkuram Latvijas vai ārzemju deju kolektīvam, kas vēlēsies jaundejas iestudēt.

JDK DĀRDARI savā desmitajā sezonā ir ielūgti piedalīties XVI Latviešu Dziesmu un deju svētkos Kanādā. Gatavojoties braucienam, JDK DĀRDARI ir izvirzījuši divus svarīgākos uzdevumus – sagatavot desmit latviešu skatuves dejas, kas ir Deju svētku repertuārā, kā arī 2 jaunrades deju konkursam – skatei. Jaunrades dejas ir iestudējusi dejas māksliniece un horeogrāfe Lilija Lipora, un tautas mūzikas apdares veidojis mūziķis un folklorists Edgars Lipors. Jaunrades dejām raksturīgs iedziļināšanas tradicionālās kultūras mantojumā – muzikālā un horeogrāfiskā materiāla pētījumos. Uz Toronto tiks vestas divas šādas jaundejas: “Nāburgu suseklis”, kuras iestudējumā ir izmantots Atašienes susekļa muzikālais un horeogrāfiskais materiāls un “Pilna rinda piesēdusi”, kuras muzikālajai apdarei izmantots Vecpiebalgas melodijas un tautasdziesmas pieraksts. Papildus dalībai svētkos un deju jaunradē, brauciens atbalsta jauniešu pieredzi starptautiskā un vienlaikus latviešu tradicionālā kultūrā balstītā pasākumā. Tas ļauj apzināties savu identitāti un vērtības pasaules kontekstā.

Kolektīvam ir iespēja piedalīties XVI Latviešu Dziesmu un deju svētkos, pateicoties Rīgas domes atbalstam. Rīgas Domes atbalsts dalībai Jaundeju konkursā un Latviešu Dziesmu un deju svētkos Kanādā ir izcila dāvana kolektīvam tā apaļās jubilejas gadā un motivācija gan vadītājiem, gan dejotājiem tālākai izaugsmei un radošai darbībai.