Topošo fotogrāfu pieredze Viborgā

ERASMUS+ pieredze Media College Denmark

Noslēdzot ERASMUS+ KA-122 VET projektu “Soli pa solim pretī profesionālajai izaugsmei mediju mākslā un dizainā” 2021-1-LV01-KA122-VET-000017411 RMMT audzēkņi un pedagogi devās pieredzes apmaiņā uz projekta partnerskolu Media College Denmark. Mediju mākslas nodaļas Foto specialitātes 2.kursa audzēkņi Rūta Strode, Linda Vicinska, Sonora Putniņa, Elizabete Kristīne Čaklā, Mārcis Ciemits un Eduards Kurečko RMMT pedagogu Harija Liepiņa un Matīsa Galzoņa pavadībā 2 nedēļas (18.03- 01.04.2023) darbojās partnerskolas foto studijās, iepazina Dānijas dabu un arhitektūru, kā arī apmeklēja vairākas izstādes un modernās mākslas muzeju ARoS Ārhusā.

Audzēkņu pieredzes stāsti:

Iespēja doties uz Media College Denmark man, kā otrā kursa studentei, bija pilnas pieredzes un notikumiem neaizmirstamas divas nedēļas, kurās ieguvu jaunu pieredzi, darbojoties citā vidē, attīstot gan tehniskās, gan personīgās prasmes, kā arī uzlabojot jau iegūto pieredzi mācoties RMMT.

Ierodoties skolā, mūs sagaidīja ļoti atsaucīgi un draudzīgi pasniedzēji, kuri ļāva mums ātri iejusties viņu darba vidē un ikdienā. Lai saprastu mūsu profesionālo līmeni, pasniedzējs individuāli izvērtēja un komentēja mūsu iepriekš sagatavotos Portfolio, kas man personīgi deva lielāku izpratni par to, kuras fotogrāfijas jomas man ir vairāk jāattīsta.

Saistībā ar mācībām, apmaiņas programmas laikā ieguvu prasmi pievērst lielāku uzmanību detaļām, vairāk sagatavojos tam, kas sagaida mani tālāk, plašāk izpratu fotogrāfa darba jomas, to atšķirības un ikdienu, uzlaboju spēju pielāgoties dažādākiem darba uzdevumiem un darboties ar profesionālāku pieeju.

Sonora Putniņa MF-21

Mediju Koledža Dānijā bija ideālā vieta, kur man kā fotogrāfijas skolēnam būt. Redzot to pacietību un koncentrēšanos, ko katrs no studentiem ieguldīja savās fotogrāfijās, iedvesmoja mani vairāk darboties, pievērst lielāku, dziļāku uzmanību detaļām.  Brīnišķīgie skati Dānijā daudzreiz aizrāva elpu, savukārt muzeji uzturēja interesi un vēlmi uzzināt par laikmetīgo mākslu Dānijā un par Ārhusas vēsturi.

Rūta Strode MF-21

Daudz laika pavadījām studijā un apstrādājot studijas fotogrāfijas, šajā procesā uzzinot arī par alternatīvām platformām foto apstrādei un gūstot jaunu skatu uz darbu kultūru; iemācījos pievērst vairāk uzmanību mazākām niansēm un vairāk analīzēju savu veikumu.

Eduards Kurečko MF-21

Lai tiktu uz tālo Dāniju, ceļā pavadījām ap 20 stundu braucot ar busiņu, kas bija pirmais izaicinājums mūsu komandai. Bijām emocionāli izsmelti, man šī bija pirmā reize tik ilgi pavadīta mašīnā, bet mums tas izdevās.  Skolā iepazināmies ar viņu tehniku un studijām, kurās mums bija iespēja pastrādāt. Fotografējām portretus ar ilgo ekspozīciju un krāsainām gaismiņām, veidojām grupas foto un darbojāmies ar studijas apgaismojumu. Brīvdienās devāmies uz Cold Havaii klintīm un Rubjerg knude bāku, abas vietas bija kas tāds, ko Latvijā neredzēt. Stāvie krasti ar skatu uz Ziemeļjūru, 60 metru no jūras līmeņa. Ceļojumu beidzām ar vakariņām un lieliskām sarunām pie pasniedzēja Maikla.

Linda Vicinska MF-21

Mācoties šīs divas nedēļas Dānijā, uzzināju daudz ko jaunu un dabūju jaunu degsmi fotografēt un mācīties tālāk. Uzlaboju arī savas prasmes angļu valodā un iemācījos labāk komunicēt ar citiem, un uzklausīt citu viedokļus.

Mārcis Ciemits MF-21

Es no sirds novērtēju šo unikālo iespēju piedalīties Erasmus+ apmaiņas programmā, man šīs divas nedēļas iemācīja daudz jauna, palīdzēja iepazīt ne tikai jaunas vietas, ber arī savus kursabiedrus, jaunas tehniskas lietas, sadarbību, iepazinu ne tikai valsti, bet arī tās cilvēkus. Man bija prieks ar pašiem pilsētas iedzīvotājiem iepazīt viņu apkārtni un arhitektūru. Darba mums skolā netrūka, mēs ar degsmi strādājām un veicām pedagogu sagatavotos uzdevumus.

Elizabete Kristīne Čaklā MF-21